Parky — PRAHA iNFO

V Praze je obrovské množství lesů, parků i parčíků. Některé z nich jsou velké a známé, o jiných vědí jen lidé z okolí.

Centrum Prahy

Františkánská zahrada

Je schovaná ve vnitrobloku vedle Václavského náměstí. Dá se do ní vstoupit pasážemi z Václavského náměstí, Vodičkovy ulice a Jungmannova náměstí.

Širší centrum

Letná

Parukářka

Riegrovy sady

Petřínské sady

Stromovka

Vítkov

Park se táhne od památníku Vítkov až ke křižovatce Ohrada. Cesty jsou zpevněné, hlavní komunikace o délce cca 750m je vhodné pro inline bruslení.

Židovské pece

Název parku, který možná u někoho vzbuzuje rozpaky, je odvozen od jména usedlosti, která zde stála. V parku jsou zpevněné cesty s odděleným pruhem pro cyklisty, několik ohrazených hřišť, lavičky. Cesty jsou použitelné pro inline bruslení. Park se nachází na Praze 3, je souběžný s ulicí Biskupcova.

Okraje Prahy

Hostivařský park

Asi nejznámější pražský park rozkládající se kolem Hostivařské nádržeHostivařská nádrž. Najdete tam koupaliště i s nuda pláží, rozsáhlé louky, lavičky, občerstvení i zalesněné prostory. Nachází se mezi Hostivaří a Jižním Městem. V parku se příležitostně konají hudební a jiné kulturní akce.

Hvězda

Kunratický les

Navazuje na Michelský les, na jih od Opatova a Roztyl. Lesem protéká Kunratický potok a na ostrohu nad potokem se nachází rozvaliny Kunratického hradu, bývalého loveckého hrádku Václava IV.

Ladronka

Sportovně-rekreační areál Ladronka má vlastní stránky http://www.ladronka.cz/.

Michelský les

Milíčovský les

Bývalá bažantnice, ke které přiléhají dva rybníky. Nachází se mezi Jižním městem a dálnicí D1, poblíž stanice metra Opatov. Má statut přírodní památky.

Víte víc?? Připište to sem!

Zpětné odkazy 17. 07. 2008

TOPlist